• A 01.12.2011

  Rüyada Adam Öldürmek

  Rüyada bir kimsenin başka bir kimseyi katlettiğini görmek, katilin maktule hayır ve menfaatinin olacağına veya zulmedeceğine delâlet eder. Birini katlettiğini görmek, ona iyilik etmeye; kendinin öldürüldüğünü görmek, ömrünün uzun olacağına işarettir. Bir topluluk tarafından zulmedilerek öldürüldüğünü gören, devlet başkanı veya onun makamında olanlar tarafından hayır ve menfaat görür.

  Bir kimseyi zulmederek öldürdüğünü gören, âsi İç nefsine zulmedici olur ve Allahü Teâlâ onun üzerine birini musallat kılar. Evlâdını katlettiğini görene, Allahü Teâlâ Hazretleri helâl rızık ihsan eder. Bir görüşe göre, dünya malı için evlâdına zulmeder. Biriııi öldürdüğünü ve maktulün cesedinden kan aktığını görenin eline mal geçer. Eğer kan akmaz ise eline mal geçmez.

  Kendini katledilmiş fakat kimin tarafından katledildiğini bilmediğini görmek, dinin emirlerinin çok azını yapmaya; katledeni bilmek ise, düşmanına karşı galip gelmeye işarettir. Bir kimseyi öldürdüğünü fakat bunun kim olduğunu bilmediği gibi tetkik de etmediğini gören, düşmanına karşı zafer kazanır, gam ve kederinden kurtulur. Kendi kendini öldürdüğünü gören, tövbe etmeye muvaffak olur.

  Boynundan vurularak öldürüldüğünü gören, gam ve kederden kutulur, boçlu ise borcunu öder ve eline çok büyük servet geçer. Eğer kendini bu şekilde kimin vurduğunu görür ise, o kişiden çok hayır görür. Eğer katil kadın veya bir çocuk ise, rüya sahibinin ve fark etmesine delâlet eder.

  Bir kadın rüyasında kocasını öldürdüğünü görse, kocasını yapmadığı bir suç ile töhmet altında bırakır. Bir topluluğun birbirlerini katlettiklerini görmek, insanlar arasında bid’at çıkmasına işarettir.

  Bazı tabirciler demişlerdir ki: Rüyada birini öldürmek, hacca gitmek isteyen kişi için muradına ermeye, rüya sahibi hasta ise şifa bulmasına işarettir. Bir görüşe göre rüyada adam öldürmek, belâya ve eldeki nimetlerin yok olmasına delâlettir.

  Abdülganî en-Nablusî (R.A) demiştir ki: Rüyada adam öldürmek günah işlemeye delâlet eder. Kendini öldürdüğünü gören, nasulı (bozulması imkânsız olan) ile tövbe eder.
  Bir insanı öldürdüğünü gören, büyük bir günah işler. Başka birisi tarafından öldürüldüğünü gören, çok yaşar ve birçok hayırlara ulaşır.

  Bir adamı boğazını kesmeyerek öldürdüğünü görmek, maktu. Jön hayır ve menfaata ulaşmasına delâlet eder. Allah yolunda birini öldürdüğünü gören, şehit olarak vefat eder.

  Posted by harezmi43 @ 14:09

  Tags: , ,

 • One Response

  • melek diyor ki:

   ben rüyamda yanlışlıkla birilerini kafalarından vurduğumu gördüm ama istemeden vurdum… yorumu çok aradım bulamadım

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  *

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Blogroll

Kategoriler

Reklam